Patalpų valymas: į ką atkreipti dėmesį renkantis įmonę

12/08/2019 15:08

Dauguma žmonių mėgsta būti švariuose, gražiai sutvarkytuose namuose ar darbo patalpose, tačiau nelabai randa laiko tvarkymuisi. Didesnių namų šeimininkėms tenka darbuotis 6 dienas per savaitę – 5 dienas darbe ir vieną dieną švarintis namuose. Būtent todėl kartais pravartu pagalvoti apie valymo įmonę, kuri retkarčiais sutvarkytų jūsų namus ar darbo patalpas. Nusprendus ją samdyti, pasirašykite tarpusavio sutartį. Toliau aptarsime, kas turėtų būti pažymėta sutartyje ir kokius klausimus užduoti valymo įmonei prieš ją samdant.  

Garantuojamas konfidencialumas

Paklauskite, kaip jums bus garantuotas konfidencialumas ir įrašykite tai sutartyje. Pažymėkite, kas ir kaip kompensuos nuostolius, jeigu darbų metu įtrūktų stiklas, valiklis pažeistų audinį ar turėtumėte kitokių nuostolių.  

Susitarkite dėl laiko

Jeigu jums reikalingas postatybinis valymas ir norite patys jame dalyvauti, galbūt reikės ieškoti valytojų, kurie dirba savaitgaliais ar po darbo valandų. Tai nėra didelė problema, nes ilgametę patirtį turinčios įmonės supranta, kaip svarbu yra prisiderinti prie klientui patogaus laiko. Valymo įmonėTavo Švara“ paslaugas teikia ir savaitgaliais bei ne darbo metu.

Pažymėti, kokiu periodiškumu bus atliekami darbai

Kalbėdami su pasirinktos įmonės atstovu nutarkite, kokiu periodiškumu bus atliekamas patalpų valymas. Jeigu tai darbo patalpos, galbūt mažiau naudojamos salės gali būti valomos kartą per savaitę, o patalpos, kuriose nuolatos yra žmonių – kiekvieną dieną. Aptarus valymo periodiškumą, įmonė turėtų pasiūlyti jums optimaliausią kainą.

Jeigu reikalingas tik kapitalinis ar postatybinis valymas, kuris bus atliekamas vieną kartą, tada šis punktas nėra aktualus. Svarbiau atkreipti dėmesį į tai, kokie darbai turėtų būti atlikti.

Parašykite, kokie konkretūs darbai yra numatomi

Paklauskite ar įmonės darbuotojai gali išvalyti dėmes ant minkštų baldų, ar gali aprūpinti higienos priemonėmis, muilu, tualetiniu popieriumi ir kt. Sutartyje aiškiai įvardinkite, kokie darbai ir kokiu periodiškumu turi būti atlikti. Pavyzdžiui:

  • Kartą per dieną: grindų valymas, kiliminės dangos siurbimas sausuoju būdu.
  • Du kartus per savaitę: dulkių šluostymas nuo spintelių, stalų, durų rankenų, palangių, paveikslų, buitinių prietaisų. Pirštų antspaudų ir dėmių šalinimas nuo stiklinių paviršių.
  • Kartą per mėnesį – minkštų baldų siurbimas, langų valymas.

Patalpų valymas turi būti kokybiškas

Turėtumėte susitarti, kad atsiskaitoma bus po kokybės įvertinimo. Šis punktas padės išvengti atsainaus požiūrio į paslaugų teikimą. Jeigu pastebėsite, jog valytojas paliko pirštų antspaudus ant stiklo, nors tą dieną turėjo juos pašalinti, turėtumėte kreiptis į įmonę, o ši įsipareigoti operatyviai pašalinti darbo broką.  

Ilgametę patirtį turinti valymo įmonė „Tavo Švara“ pataria visada pasirašyti bendradarbiavimo sutartis, nes tai užtikriną gerą paslaugų kokybę.