DARBUOTOJŲ SAUGA IR SVEIKATA – KAS IR KODĖL PRIVALO PILDYTI DOKUMENTACIJĄ?

13/11/2020 13:59
Darbų saugos dokumentų pildymas yra vienas iš pagrindinių darbdavių įsipareigojimų, tačiau ši prievolė taikoma tik tiems vadovams, kurių darbuotojai dirba pagal darbo sutartį. Darbų sauga nėra privaloma tiems darbdaviams, kurių darbuotojai dirba pagal autorinę, licencinę ar kitos rūšies bendradarbiavimo sutartį.
 

Darbuotojų saugos ir sveikatos dokumentaciją sudaro:

  • Asmens dokumentacija – tai asmens byla, kurioje saugomi įrašai, įsakymai, sveikatos informacija ir kt.
  • Darbo užmokesčio dokumentacija – joje kaupiama informacija apie darbuotojo atlyginimus.
 
Nepriklausomai nuo to, kiek darbuotojų įdarbinama įmonėje pagal darbo sutartį, kiekvienam iš jų privalo būti sukurtos ir saugomos asmenų bylos, kurios tampa puikia pagalbine priemone sprendžiant bet kokius ginčus tarp įmonės vadovo ir darbuotojo. Didelėse įmonėse šias funkcijas atlieka personalo skyriai, tačiau mažose ši pareiga dažniausiai atitenka įmonės savininkui ar vadovui.
 

KUR IR KIEK LAIKO TURĖTŲ BŪTI ARCHYVUOJAMI DARBUOTOJŲ DOKUMENTAI?

 
Visų pirma svarbu paminėti, kad asmens bylos turi būti saugomos patikimoje vietoje, kad jos nepatektų į netinkamas rankas. Tai yra tos vietos, prie kurių prieigą turi tik įgalioti asmenys. Pagal LR įstatymus darbuotojų asmeninės bylos turėtų būti saugomos 50 metų nuo darbo santykių nutraukimo dienos, todėl dokumentai turi būti saugomi taip, kad aplinkos poveikis nekeltų grėsmės jų sunaikinimui.
 
Ką daryti, jei įmonė yra uždaroma? Asmeninės darbuotojų bylos turi būti perduotos privačiai ar valstybinei apskaitos įmonei, kurių registrą galite rasto Savivaldybių skyriuose.
 
Ar gali kopijuoti ir publikuoti straipsnį kiti portalai: Ne.